مصاحبه تسنیم با پیروز ارحمند مدیر دفتر موسیقی وزارت ارشاد در رابطه با کنسرت سامی یوسف

مصاحبه تسنیم با پیروز ارحمند مدیر دفتر موسیقی وزارت ارشاد در رابطه با کنسرت سامی یوسف

مصاحبه تسنیم با پیروز ارحمند مدیر دفتر موسیقی وزارت ارشاد

http://scontent-a.cdninstagram.com/hphotos-xaf1/t51.2885-15/10843896_418833218269994_1717598458_n.jpg

در رابطه با کنسرت سامی یوسف و دیگر هنرمندان بین الملی این روزها خبری در رسانه های مختلف منتشر شده، مبنی بر برگزاری کنسرتِ سامی یوسف در ایران.

برخی ها از آمدن او خبر داده اند و تاریخ اجرایش را هم اعلام کرده اند. آیا دفتر موسیقی برای چنین کنسرتی مجوزی صادر کرده است؟ برخی از دوستان پیگیر آمدن سامی یوسف به ایران بودند تا کنسرت هایی در ایران برگزار کند. اما تا کنون درخواست مشخصی به دست ما نرسیده است.

من هم در جریانِ آمدن او به ایران نیستم اما امیدوارم که ایشان به ایران بیاید و کنسرتشان برگزار شود.

وضعیت استانداردهای سالن های کنسرت در کشورمان چگونه است؟

به غیر از تالار وحدت، بقیه سالن ها از استاندارد کامل برخوردار نیستند. مثلا برج میلاد سیسیتم صدا و نور و صندلی خوبی دارد اما امکانات جانبی که گروه های بین المللی می خواهند را ندارد.

ورزشگاه ها برای برگزاری کنسرت چگونه اند؟

ورزشگاه های ما سیستم نور نا مناسبی دارند و تنها با یک سیستم نور پیشرفته می توان نور مناسب یک کنسرت موسیقی در ورزشگاه ها را فراهم کند. در این سال ها چون اجراهای ما به هنرمندان داخلی محدود بوده، هنرمندان ما با این محدودیت ها کنار آمده اند و تحمل کرده اند. اما برای رسیدن به استانداردهای بالا باید از جایی شروع کنیم.

آمدن گروه های خارجی به ایران می‌تواند در بهبود اوضاع سالن های کنسرت موسیقی تاثیرگذار باشد؟

اگر گروه های خارجی و بین المللی به ایران بیایند موجب می شود که کاستی ها را بیشتر به ما گوشزد کنند و در مقابل نیز شرکت های سازنده سالن ها مجبور به رعایت استانداردها می شوند. در حال حاضر سالن های ما استاندارد کامل نیستند اما در عین حال برخی استانداردها را دارند. البته سالن هایی که ما داریم صرفا برای اجرای کنسرت موسیقی نیستند و چند منظوره اند. در حال حاضر این مشکل گریبان گیرِ تالار وحدت هم شده است. تالار وحدت دیگر مختص کنسرت های موسیقی نیست و اجراهای تئاتر هم در این سالن روی صحنه می رود. این که در یک روز و به فاصله کمتر از یک ساعت دو اجرای تئاتر و موسیقی در تالار وحدت برگزار می شود، موجب شده تا گروه های موسیقی فرصت مناسب برای تست صدا در سالن را نداشته باشند. این تداخل ها استرس ایجاد می کند.

مطالب پیشنهادی

درباره نویسنده

5909 مطلب نوشته است.

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 پایگاه خبری مدرن فا. محفوظ است.
قدرت گرفته از خبرساز چند زبانه موج مجازی