اعضای گروه بین المللی مدرن فا و دکتر هاشمی – وزیر بهداشت

اعضای گروه بین المللی مدرن فا و دکتر هاشمی - وزیر بهداشت

اعضای گروه بین المللی مدرن فا و دکتر هاشمی – وزیر بهداشت
(بازدید از بیمارستان 240 تخت خوابه و دانشکده علوم پزشکی جهرم)

صبح دیروز  با حضور قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مرکز درمان ناباروری این شهرستان کلنگ زنی شد.
این پروژه در زمینی به مساحت 7 هزار و 100 متر مربع و اعتبار 12 میلیارد تومان در چهار طبقه و مدت زمان 18 ماه به بهره برداری می رسد. زمین این مرکز که در همجواری بیمارستان 240 تخت خوابی جهرم قرار دارد اهدایی یکی از خیّران جهرمی است.

 وزیر بهداشت همچنین با حضور در دانشگاه علوم پزشکی جهرم ضمن افتتاح اتاق عملیات و برنامه ریزی و رونمایی از سامانه هوشمند نسخه های الکترونیکی در نشست هیئت رئیسه و مدیران این دانشگاه حضور یافت.

 قاضی زاده هاشمی در این نشست با ابراز خوشنودی از دومین سفر خود به جهرم به تلاش های این دانشگاه در عرصه خدمت اعم از آموزش و پژوهش و بهداشت و درمان اشاره کرد و گفت: امیدواریم جمهوری اسلامی ایران در ادامه عمر و مسیر خود هر چه بهتر بتواند الگوی حکومت علی (ع) را در جامعه پیاده کرده و به آن نزدیک کند.

 وی به حلاوت لبخند بیماران و کاهش آلام آنها  در راستای زحمات و تلاش های پرسنل دانشگاه علوم پزشکی در طول یک سال گذشته اشاره کرد و افزود: احترام به بیماران، کاهش هزینه ها، افزایش پزشکان متخصص و تقسیم شدن بخشی از هزینه های درمان از مزایای طرح تحول نظام سلامت بوده است.

 وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به خدمات طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت اشاره کرد و ارتقا خانه های بهداشت در روستاها را از جمله دستاوردهای این بخش دانست.

 وی با بیان اینکه این خدمات سبب شد تا خدمات ارزنده دولت در حوزه سلامت ادامه پیدا کند، خاطرنشان کرد: امسال نیز باید با تجربه گرفتن از سال گذشته و رفع نواقص موجود ضمن ارائه مطلوب خدمات به مردم شاهد برطرف شدن دغدغه های دیگر باشیم.

 قاضی زاده هاشمی، فارس را از دیرباز جزو استان های بسیار موفق در زمینه ارائه خدمات پزشکی دانست و گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز از دانشگاه های بسیار موفق بوده و خیران این شهر نیز در سطح کشور نمونه هستند.

 وی با اشاره به مصوبه شورای انقلاب فرهنگی در رابطه با ساماندهی آموزش عالی در حوزه سلامت، گفت: این امر در حالی انجام شد که گسترش آموزش عالی در کشور بی رویه و بدون برنامه ریزی دقیق در حال انجام بود.

 وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در حوزه این وزارتخانه در یک سال و نیم گذشته به جز یک دانشکده در استان کهکیلویه و بویراحمد دانشگاه جدیدی ایجاد نشد، تصریح کرد: پیش از این دولت به 25 دانشگاه مجوز تاسیس داده بود و گسترش بی حساب و کتاب دانشگاه ها در بخش خصوصی و دولتی در حال انجام بود.

 وی با بیان اینکه آنچه برای گروه های پزشکی در دستور کار داریم توسعه و گسترش دانشگاه های علوم پزشکی است به طوری که دانشگاه های مرکز استان مانند شیراز بین المللی و دانشگاه هایی مانند جهرم ملی می شوند، گفت: این امر به دلیل عدم یکسان شدن فعالیت های دانشگاه ها بوده و در عین حال دارای مزیت هایی است که از جمله آن موظف شدن دانشگاه هایی مانند جهرم و فسا برای جذب هیئت علمی از دانشگاه های تیپ 2 و 3 است.

 قاضی زاده هاشمی اضافه کرد: استفاده یک رتبه علمی در بخش مربوط به خود، ماموریت محور شدن دانشگاه ها، مدیریت منابع، حفظ تمامیت مدیریت های استان و غیره از دیگر مزایای این طرح است.

 وی با بیان اینکه وضعیت وزارت بهداشت با وزرات علوم متفاوت است، گفت: ما باید فارغ التحصیلان خود را خودمان جذب و به کاربگیریم و چنانچه به دانش نظری بسنده کنیم سلامت مردم به خطر می افتد.

 وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه طرح تحول نظام سلامت با قدرت ادامه پیدا می کند، تاکید کرد: امسال نیز برنامه های مناسبی در راستای این طرح اجرایی می شود؛ البته وضعیت دولت از لحاظ اعتباری مناسب نیست اما تلاش دارد مانند سال گذشته در حوزه سلامت حمایت کامل را داشته باشد.

 قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه تکمیل بیمارستان 240 تخت خوابی جهرم را از کارهای مهمی دانست که باید تا پایان دولت یازدهم به اتمام برسد، گفت: همچنین احداث مرکز درمان ناباروری نیز که امروز کلنگ آن به زمین زده شد ظرف مدت 18 ماه به بهره برداری برسد.

r750_1.jpg

yowf_2.jpg

ng2i_3.jpg

zc0i_3.1.jpg

68sm_4.1.jpg

wnbo_5.jpg

h5mb_6.jpg

z31m_7.jpg

m6dq_8.jpg

prxg_9.jpg

lvp_10.jpg

ny6u_11.jpg

k3bb_12.jpg

b8fy_13.jpg

7pip_14.jpg

مطالب پیشنهادی

درباره نویسنده

5185 مطلب نوشته است.

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 پایگاه خبری مدرن فا. محفوظ است.
قدرت گرفته از خبرساز چند زبانه موج مجازی