سخنرانی پژوهشگر جهرمی در دانشگاه بارسلونا اسپانیا

سخنرانی پژوهشگر جهرمی در دانشگاه بارسلونا اسپانیا

مقاله ” روش بومي‌سازي در ساخت تورهاي مجازي” كه توسط سه پژوهشگر جهرمي و براساس پروژه ساخت تور مجازي شهر جهرم، تهيه شده بود، پس از پذيرش، در دانشگاه آتونوما در كشور اسپانيا به شكل سخنراني ارائه شد.

به گزارش مدرن فا به نقل از خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)‌ منطقه فارس، اين مقاله توسط علی مصلی نژاد، محسن ربيعي و محمد مردادي، از پژوهشگران گروه بين‌المللي مدرن‌فا، با عنوان Usage of Virtual Tour in Tourism Industry  در دانشگاه “آتونوما”ي بارسلونا در كشور اسپانیا ارائه شد.

محسن ربيعي، يكي از پژوهشگران اين پروژه، گفت: ما در مقاله این پروژه روشی کاملا بومی در ساخت تورهای مجازی که پیش از این در پروژه گردشگری مجازی شهر جهرم استفاده و اجرایی کرده بوديم را ارائه داديم.

این پژوهشگر بیان کرد: پروژه تور مجازی جهرم که با حمايت شهرداری اين شهر ساخته شد، براي كسانيكه علاقه‌مند هستند به جهرم سفر كنند مناسب است زيرا اطلاعات كاملي را در اختيار آنان قرار مي‌دهد.

وی با بيان اينكه تحقیقات نشان داده گردشگری مجازی موفق‌ترین شیوه در جذب توریسم و سرمایه گذاری است، گفت: در این پروژه تمام اماکن تاریخی و گردشگری و تفریحی، مراکز خرید، فضای دانشگاهي و ساير بخش‌ها در جهرم به شكل مجازي قابل دسترس و مشاهده است.

ربيعي گفت: گردشگران با استفاده از اين تور مجازي مي‌توانند اطلاعات مورد نياز را قبل از سفر به جهرم كسب كنند.

وي با يادآوري اينكه اجراي پروژه‌هاي تورمجازي براي تمام نقاط كشور، در مسير توسعه گردشگري، يك الزام است، گفت: گردشگری مجازی، دور دنیا با یك كلیك نیست! گردشگری مجازی، ابزاری است كه توسط آن یك گردشگر بتواند در كمترین زمان، با كمترین امكانات، كمترین هزینه، ظرفیت‌های گردشگری یك كشور یا یک شهر را شناسایی كرده و با برنامه هدفمند و طرح هدایت‌گر از سوی دولت يا آژانس‌ها و مراكز مربوطه به آن كشور، شهر يا مكان خاص مسافرت داشته باشد.

مطالب پیشنهادی

درباره نویسنده

5903 مطلب نوشته است.

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 پایگاه خبری مدرن فا. محفوظ است.
قدرت گرفته از خبرساز چند زبانه موج مجازی