آغاز شمارش معکوس انتشار آلبوم برکت سامی یوسف

آغاز شمارش معکوس انتشار آلبوم برکت سامی یوسف

  هفتمین آلبوم سامی یوسف با عنوان برکت فردا دوشنبه 12 بهمن منتشر می گردد.

به گزارش مدرن فا (پایگاه خبری حمایتی سامی یوسف) آلبوم جدید سامی یوسف با عنوان «برکت» فردا دوشنبه منتشر می شود. این آلبوم که هفتمین آلبوم سامی یوسف است در 14 قطعه تنظیم شده که سامی یوسف در آن به زبان های عربی، انگلیسی، فارسی، کردی و ترکی می‌خواند.

تمام قطعات این آلبوم برگرفته از آواهای قدیمی اسلامی که در قرون میانی در دنیای اسلام رایج بوده است و نواهایی سنتی از اندلس تا چین و مراکش و خراسان و بلخ و… را شامل می شود. پیش از این، قطعه «ان فی الجنة» که در وصف اهل بیت علیهم السلام بود بعنوان پیش نمایش این آلبوم منتشر شده بود که با واکنش های گسترده و مثبت جهانی روبرو شده بود.

سامی یوسف در این آلبوم دو آهنگ فارسی نیز خوانده است. یکی به نام «ای عاشقان» که غزلی از مولوی است، و دیگری آهنگ به نام «یا رسول الله» که به 4 زبان عربی، فارسی، ترکی و کردی خوانده است.

ستاره جوان موسیقی جهان اسلام «برکت» را نماد ایستادن در برابر افراطی گرایی و خشونت می داند و درباره آلبوم جدید خود می گوید: «من در جدیدترین آلبومم تلاش کردم با دعوت به توازن و تعادل، دعوت به اعتدال و راه میانه، دعوت به حقیقت وحدت آفرین پاسخی به رشد خشونت و افراط گرایی در دنیایمان بدهم. با این حال در این آلبوم مجبور شدم دیدار دوباره ای با موسیقی کسانی داشته باشم که قبل از ما در این راه میانه به سمت مرکز حرکت کرده اند. من معتقدم که بسیاری از مشکلات فعلی ما عمیقا مرتبط با یک نوع قطع ارتباط فرهنگی با گذشته و فراموشی میراث فرهنگی، هنری و معنوی ماست. در پاسخ، این آلبوم به عنوان تجلیل بیش از 1000 سال سنت موسیقی اسلامی و دعوت به بهره گیری از این میراث ارزشمند ساخته شده است.

امیدوارم این آلبوم به عنوان یادآوری از سنت باشکوه و تمدن بزرگی که وارث آن هستیم عمل کند و دعا می کنم که تمام شنوندگان با هر زمینه ای راهی به سوی منزلگاه، راهی به سوی آرامش و راهی به سوی صلح در این موسیقی پر برکت پیدا کند.»

گفتنی است؛ سامی یوسف در سالهای اخیر با انتخاب موسیقی های سنتی و ملودی های منحصر به فرد توانسته به محبوب ترین خواننده جهان اسلام تبدیل شود. پیش از «برکت» نیز آلبوم های «المعلم»، «امت من»، «هر جا که هستی»، «سلام»، «مرکز»، « ترانه های راه» از سامی یوسف منتشر شده بود.

 d0p1_samiyusuf-barakahofficialalbumcover.jpg

نظر برخی شخصیت های بین المللی در مورد آلبوم برکت سامی یوسف:

سامی یوسف در یک خط طولانی از گنجینه های هنری تمدن اسلامی قرار دارد.او یک خواننده با استعداد و نوازنده ای فاضل می باشد کسی که به خوبی نواهای مقدس را ترسیم می کند که کمک بسیاری به روشن شدن فهم حقیقت این دنیا می کند. جامعه ما خوش شانس است که چنین سفیری را در زمانی که زیبایی مذاهب  ما اغلب پوشانده شده توسط جهلی که بسیار از حقیقت آن دور است، دارا می باشد.البوم اخیر او پادزهری است قدرتمند در برابر ارایه بدخواهانه اطلاعات نادرست از میوه های واقعی تمدن اسلامی می باشد.( حمزه یوسف- پژوهشگر اسلامی)

استاد سامی یوسف در این آلبوم برخی از شاهکارهای موسیقی سنتی اسلامی را به ارمغان می آورد.زمانی که به آن گوش می دهم روحم را آرام و خاموش می کند و مرا رها می کند با میل به رفتن و عبادت، چیزی که فکر می کنم دقیقا هدف آن است.(قاضی بن محمد – مشاور ارشد ملک عبدالله دوم در امور فرهنگی و مذهبی)

 آلبوم جدید سامی یوسف یک ویترین منحصر به فرد از نواهای قدرتمند و مختلف ازتمدن اسلامی ارایه می دهد.(دکتر تیم وینتر – مدرس مطالعات اسلامی دانشگاه کمبریج و رئیس دانشکده مسلمانان کمبریج)

 از خود بی خود شدن(سفر به عالم روحانی)! اشک را به چشم ها می آورد چرا که زیبایی بیش از حد برای روح است.! سفر به یک عالم روحانی و بی انتها به وسیله موسیقی در تمجید (حق)..! (ویرجینیا گری هنری- مدیر مرکز چاپ ادیان فونز ویتی)

 یکی از زیبا ترین چیزهایی می باشد که تا کنون شنیده ام.(دکتر عمر عبدالله -محقق آمریکایی مسلمان و بنیانگذار بنیاد نووی)

 آلبوم جدید سامی یوسف یک صفحه نمایش خیره کننده از استعداد است که به ما زندگی روحانی و معنویمان را یادآوری می کند.تجربیات آوازی او، تفسیر شاعرانه او از آهنگ در ستایش، بیان شکوه الهی وهمچنین انجام آن، به ما یادآوری می کند که با تمام توان در جستجوی او(خدا) در زندگی خود باشیم.(پدر نبیل حداد- کشیش کاتولیک یونانی و مدیر مرکز تحقیقات همزیستی ادیان اردن)

 هنگامی که  به موسیقی خیره کننده سامی یوسف گوش می دهیم، هنگامی که صدای او را در حال سرایش اسما الهی می شنویم، مجذوب یک معنویت عمیق تر می شویم(ما را به یک معنویت عمیق تر می کشد(سوق می دهد)).من از سامی یوسف تشکر می کنم که با استفاده از استعدادش به ستایش خدای واحد می پردازد.(اسقف دکتر منیب یونان – رئیس فدراسیون جهانی لوتری)

موسیقی زیبای سامی یوسف طنین انداختن با روح، پژواک با ذهن و ارتعاش با بدن است.

آلبوم جدید سامی یوسف(برکت) به آشکار ساختن شگفتی ها و زیبایی های دین الهی که توسط قرآن، سنت پیامبر اسلام و سنت اسلامی کشف شده اند می پردازد.آلبوم جدید برکت یکی از مصیبت ها و دردهای دنیوی(افراط گرایی) را به سمت صلح بی انتها(آرامش و شادی درونی در نزد خداوند متعال و بخشنده.) می کشد. من مطمئن هستم این آلبوم مانند پیشینینان خود، قلب میلیون ها نفر را  لمس خواهد نمود(تحت تاثیر  قرار خواهد داد). سامی خدا شما را مورد لطف و برکت خود قرار دهد . (استاد بازنشسته، رئیس بنیاد علوم،فناوری و تمدن انگلستان)

 در زمانی که خشم و نفرت زیاد به سرعت در جهان در حال گسترش است آلبوم جدید سامی یوسف همگان را به بینش عمیقانه در دنیای روحانی(معنوی) دعوت می کند. در آلبوم او انگلیسی، فارسی و عربی مانند تار و پود یک قالی در کنار هم بافته شده که ما را به یک بعد می برد که عارفان ساکن آن شده اند…به عنوان یکی از بزرگترین معلمان مراکش به ما یادآوری می کند” که اگر شخصی به سوی فهمیدن آرامش روحش آمد، اشک شوق و جدا شدن از تعلقات نفسانی خواهد ریخت”.این است جهان موسیقی سامی یوسف.(پیتر سندرز- عکس/هنرمند)

 اغلب یک حقیقت فرهنگی در این موسیقی و ادبیات بیان شده است.

برکت صدایی برای تحلیل از حقیقت در سنت اسلامی می باشد.عشق،صلح،خرسندی، درک کردن.یک موسیقی و متن روحانی یکپارچه که ما را به تاریخ متصل می کند و به تجلیل رازهای روحانی آنچه که در آن است می پردازد.این آلبوم شما را به یک سفر رنگارنگ خواهد برد.(متی فرارو – آهنگساز و تهیه کننده)

مشاهده و دانلود تیزر تبلیغاتی آلبوم برکت کاری از خانم هدیه (مدرن فا) از طریق لینک زیر:

http://www.aparat.com/v/V9ZXz

مدرن فا: دوستدار و حامی دکتر سامی یوسف

مطالب پیشنهادی

درباره نویسنده

5018 مطلب نوشته است.

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 پایگاه خبری مدرن فا. محفوظ است.
قدرت گرفته از خبرساز چند زبانه موج مجازی