پذیرش مقاله دانشجوی پیام نور جهرم در دومین همایش مجازی ره آوران آموزش

پذیرش مقاله دانشجوی پیام نور جهرم در دومین همایش مجازی ره آوران آموزش

مقاله دانشجوی دانشگاه پیام نور جهرم در دومین همایش مجازی ره آوران آموزش با محوریت آموزش در عصر دیجیتال پذیرفته و به صورت مجازی ارائه شد.

به گزارش مدرن فا به نقل از روابط عمومی دانشگاه پیام نور جهرم، مقاله علی مصلی نژاد دانشجوی فناوری اطلاعات(IT) این دانشگاه با موضوع تاثیر فناوری اطلاعات بر كارآفرینی و اشتغال در دومین همایش مجازی ره آوران آموزش با محوریت آموزش در عصر دیجیتال پذیرفته و ارائه شد. این همایش توسط انجمن ره آوران آموزش دانش گستر و تحت حمایت نهادهای مختلف از جمله كمیسیون ملی یونسكو در ایران برگزار شد.

مصلی نژاد در خصوص تاثیر فناوری اطلاعات بر كارآفرینی و اشتغال اظهار داشت: فناوری اطلاعات و ارتباطات تحولات زیادی در كلیه فعالیت‌های اجتماعی ازجمله كارآفرینی به وجود آورده و به عنوان مهمترین ابزار كارآفرینی مدرن مورد توجه قرار گرفته است.

كارآفرینی در فناوری اطلاعات پهنه وسیعی برای فعالیت دارد و كارآفرینی لازمه توسعه فناوری و توسعه فناوری، بستر كارآفرینی است. وی افزود: دولت باید بستر كارآفرینی در حوزه فناوری اطلاعات كه همان شبكه‌های ارتباطی و اطلاعاتی می‌باشد را توسعه و تقویت كند و امكان دسترسی آسان همگان به این شبكه‌ها را فراهم نماید.

مصلی نژاد درمورد تاثیر تكنولوژی بر اشتغال گفت: در ارتباط با اشتغال، تكنولوژی از یكسو در اثر افزایش بهره‌وری، نیاز به نیروی انسانی را كاهش می‌دهد و از سوی دیگر تنوع فعالیت‌ها و مشاغل جدید را باعث می‌شود كه برای نیروی انسانی بیشتری اشتغال ایجاد نماید و مشاغلی كه می‌توان مورد بررسی قرار داد در دو دسته مشاغل مبتنی بر اطلاعات و مشاغل مبتنی بر صنعت اطلاعات طبقه‌بندی می‌شوند كه به دسته اول صنعت اطلاعات و به دسته دوم صنعت تكنولوژی اطلاعات گفته می شود

مطالب پیشنهادی

درباره نویسنده

338 مطلب نوشته است.

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری مدرن فا. محفوظ است.
قدرت گرفته از خبرساز چند زبانه موج مجازی