دانشجوي پيام نور جهرم موفق به چاپ 7 مقاله در اولين كنفرانس بين المللي حماسه سياسي و حماسه اقتصادي شد

دانشجوي پيام نور جهرم موفق به چاپ 7 مقاله در اولين كنفرانس بين المللي حماسه سياسي و حماسه اقتصادي شد

7مقاله دانشجوي دانشگاه پيام نور جهرم در اولين كنفرانس بين المللي حماسه سياسي (با رويكردي بر تحولات خاورميانه) و حماسه اقتصادي (با رويكردي بر مديريت و حسابداري) ارائه و چاپ شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور جهرم، علي مصلي نژاد از دانشجويان رشته مهندسي فناوري اطلاعات دانشگاه پيام نور جهرم مي باشد كه پژوهش هاي زيادي در زمينه فناوري اطلاعات در كارنامه خود دارد، وي با حضور فعال در اولين كنفرانس بين المللي حماسه سياسي و حماسه اقتصادي موفق به ارائه و چاپ 7 مقاله شد.

اكثر موضوعات اين مقالات،فناوري اطلاعات و مديريت مي باشد و به اهميت و ارتباط اين دو مقوله تحت عنوان كلي مديريت فناوري اطلاعات پرداخته است. وي در اين باره مي گويد:

مديريت فناوري اطلاعات،مديريتي نوين و مبتني براستفاده ازفن آوريهاي روز است و اختصاص به هيچ رشته خاصي نداشته بلكه بعنوان يك شاخه بين رشته اي مي تواند بااتكابه فن آوريهاي پيچيده روز و برمبناي هدف استراتژيك دانش محوري نسبت به تحقق و عملياتي نمودن هرموضوع ارائه طرح نموده ودر جهت به روز نمودن آگاهي از اطلاعات مربوطه و چگونگي بهره برداري ازآن موضوع، نظارت هوشمندانه اي داشته باشد.

وي ادامه داد:با بررسي تحولات و ماهيت مديريت فناوري اطلاعات به اين نتيجه مي‌رسيم كه اگر بتوان در كشورمان از فناوري اطلاعات به خوبي استفاده كرده تا رفتار منظم و قاعده‌مند به كارها و امورجاري داده و بالتبع از مزيت‌هاي آن به درستي بهره بگيريم ، در واقع بازار داخل را ساخته ايم و علاوه بر آن قوانين و مقرارتي براي استفاده صحيح از صنعت فناوري اطلاعات خواهيم داشت كه اين موضوع،‌ خود به ‌خود ما را به سمت تقويت و توسعه صنعت مزبور پيش خواهدبرد، ‌كه البته با تاكيد بر همه اين موارد، مورد اول يعني استفادة صحيح،‌ همچنان از اهميتي بالايي برخوردار بوده،و احتمال عدم دستيابي به مورد دوم يعني صنعت قوي مانع از پيشرفت كار نخواهد شد.

وي در پاسخ به اين سوال كه نقش فناوري اطلاعات در تحقق نظريه اقتصاد مقاومتي چيست عنوان نمود: لازمه كاربردي كردن نظريه اقتصاد مقاومتي اتخاذ تدابيري براي بهره گيري از علم و فناوري هاي بومي از جمله فناوري اطلاعات در كشور مي باشد، براين اساس نقش شبكه ملي اطلاعات بيش از پيش نمود پيدا خواهد كرد از اين رو اقتصاد مقاومتي را مي توان با نگاهي فناورانه تبديل به الگويي جهاني توسعه كرد.

امروزه با توجه به آمارها و اطلاعات استاندارد جهاني ميزان دسترسي مردم به فناوري‌هاي روز از جمله فناوري اطلاعات، تا حدود زيادي درصد فقر يا ثروت ملتها را در ابعاد گوناگون نشان مي‌دهد. در بسياري از مناطق دنيا، فقرا دسترسي ناچيزي به فناوري هاي اطلاعاتي دارند كه تنها نيازهاي اوليه آنها را برطرف مي‌كند، براي برطرف كردن نيازهاي بيشتر، بايد طرح‌هايي تعبيه شود تا به ‌وسيله آن ميزان دسترسي فقرا به امكانات اطلاعاتي و ارتباطاتي افزايش يابد. هرچقدر اين دسترسي بيشتر شود، از ميزان فقر در ابعاد مختلف اقتصادي، آموزشي و فرهنگي كاسته مي‌شود و راه براي توسعه پايدار هموارتر مي شود.

توسعه دسترسي به فناوري اطلاعات در مناطق فقيرنشين، مي‌تواند دسترسي بهتر به آموزش و پرورش را به همراه داشته باشد، شاخص‌هاي سلامت و بهداشت در ميان خانواده‌هاي فقير را ارتقا دهد، ميزان مرگ و مير مادران و نوزادان را كاهش دهد، آموزش‌هاي مربوط به مقابله با بيماري‌هايي خطرآفرين مانند ايدز و هپاتيت را گسترش دهد، هزينه‌هاي مربوط به برخي مسافرت‌هاي بين‌شهري را از طريق جايگزيني با ارتباطات الكترونيكي از طريق استفاده از دفاتر مخابراتي موسوم به آي سي تي روستايي را كاهش دهد، به توسعه و جذب ساكنان مناطق محروم در موقعيت‌هاي شغلي پاره‌وقت و كارآفريني شود.

مطالب پیشنهادی

درباره نویسنده

5605 مطلب نوشته است.

1 نظر برای “دانشجوي پيام نور جهرم موفق به چاپ 7 مقاله در اولين كنفرانس بين المللي حماسه سياسي و حماسه اقتصادي شد”

  • MFA News Agency wrote on 20 جولای, 2014, 8:25

    no

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 پایگاه خبری مدرن فا. محفوظ است.
قدرت گرفته از خبرساز چند زبانه موج مجازی