سه فرمانده ارشد تکفیری توسط حزب ا… دستگیر شدند

سه فرمانده ارشد تکفیری توسط حزب ا... دستگیر شدند
در حالی که این روز‌ها، پیشروی گروه‌های تروریست تکفیری در مناطق گوناگون خاورمیانه و تلاش این گروه‌ها برای گسترش دامنه فعالیت خود به معضلی جدی در منطقه تبدیل شده، اقدامات متقابل گروه‌های مقاومت نیز در مقابل تروریست‌ها تشدید شده است. در همین زمینه، جدید‌ترین خبر‌ها از دستگیری سه تن از فرماندهان «جبهه النصره» از سوی حزب الله لبنان حکایت دارد.

به نقل از «دیلی استار» لبنان، حزب‌الله سه فرمانده ارشد گروه تکفیری «جبهه النصره» را دستگیر کرده و می‌خواهد آن‌ها را با سربازان گروگان گرفته شده خود از سوی این گروه معاوضه کند.

بر پایه گزارش‌های منتشره، این سه تن در منطقه کوهستانی «قلمون» سوریه از سوی حزب‌الله شناسایی و دستگیر شده‌اند.

روزنامه کویتی «الرای» که نخستین بار این خبر را منتشر کرده، بر این باور است، احتمالا ‌با توجه به تحت گروگان بودن چند سرباز شیعه در دست جبهه النصره، بازداشت این سه تن به انجام عملیات معاوضه زندانیان میان دو طرف منجر شود.

جبهه النصره پیشتر اعلام کرده بود، در حال آماده‌سازی خود برای «آزادسازی قلمون» از کنترل دولت سوریه است و به حزب‌الله هشدار داد، در صورت مشارکت در این نبرد، سربازان شیعه‌ای که اسیر کرده را به قتل خواهد رساند. با این حال، به نظر می‌رسد این اقدام حزب‌الله، ابتکار عمل را در این زمینه از النصره گرفته است!

دیلی استار می‌نویسد، در جریان نبرد ماه گذشته در شهر مرزی «ارسل»، ۲۹ سرباز ارتش و پرسنل امنیت داخلی لبنان توسط جبهه النصره و داعش اسیر شدند و در حال حاضر، پس از آزادی پنج تن از این افراد از سوی النصره، ۲۴ تن دیگر هنوز در اسارت هستند. جبهه النصره گفته بود، این اسرا را در ازای آزادی «عماد جمعه»، فرمانده ارشد النصره که در اختیار دولت سوریه است و همچنین شمار دیگری از زندانیان، آزاد خواهد کرد.

مطالب پیشنهادی

درباره نویسنده

6113 مطلب نوشته است.

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 پایگاه خبری مدرن فا. محفوظ است.
قدرت گرفته از خبرساز چند زبانه موج مجازی