پذیرش و چاپ مقالات علی مصلی نژاد در دومین همایش ملی گردشگری و طبیعت گردی ایران زمین

پذیرش و چاپ مقالات علی مصلی نژاد در دومین همایش ملی گردشگری و طبیعت گردی ایران زمین

 

2مقاله از دانشجوي پيام نور جهرم در دومين همايش ملي گردشگري و طبيعت گردي ايران زمين پذيرش و به صورت پوستر ارائه شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نورجهرم، مقالات علي مصلي نژاد دانشجوي رشته it اين دانشگاه با موضوع بررسي نقش بازاريابي در توسعه صنعت گردشگري و گردشگري الكترونيك، در دانشكده فني شهيدمفتح همدان پذيرفته و ارائه شد.

وي در خصوص گردشگري الكترونيك اظهار داشت: گردشگري الكترونيك واقعيتي غيرقابل انكار است. وقتي ما به شهروند الكترونيك (e-citizen)، دولت الكترونيك (e-government)، تجارت الكترونيك (e-commerce)، بانكداري الكترونيك (e-banking)، آموزش الكترونيك (e-learning) در قالب جامعه اطلاعاتي (information society) معتقديم، بايد زمينه هاي گردشگري مجازي (e-tourism) را نيز فراهم كنيم.

مصلي نژاد افزود: گردشگري الكترونيك، دور دنيا با يك كليك فقط نيست! گردشگري مجازي، ابزاري است كه توسط آن يك گردشگر بتواند در كم ترين زمان، با كم ترين امكانات، كم ترين هزينه و با كم ترين دانش، ظرفيت هاي گردشگري يك كشور را شناسايي و با يك برنامه هدفمند و طرح هدايت گر از سوي دولت و آژانس ها و مراكز مربوطه به مكاني خاص مسافرت كند.

وي درمورد نقش بازاريابي در توسعه صنعت گردشگري بيان داشت: اگر نگرش ما در مورد توريسم به منزله يك صنعت باشد در اين صورت بايد به عنوان يك كالا مراحل مختلف «توليد»، توزيع و بازاريابي و مصرف را طي كند و در هر مرحله نيز برنامه ريزي مدوني داشته باشد.

مصلي نژاد گفت: بايد در نظر داشت كه تبليغات به راستي مهمترين عنصر بازاريابي در پيشرفت و توسعه صنعت گردشگري است زيرا از 23 ميليون گردشگر تنها 3درصد ، توانايي‌هاي گردشگري كشورمان را مي‌شناسند و صنعت جهانگردي در فرآيند توسعه‌، بخشي از ساختار توليد اقتصادي است و در كشورمان مي‌تواند در آمدي حتي همپاي نفت را داشته باشد.

http://khabar.farspnu.ac.ir/bulletin/News/show.aspx?ID=1417

http://daneshgahnews.com/0fa1148idcontent.htm

Recommended

About Author

6052 Had posted.

Post a comment

All Rights reserved by © 2020 پایگاه خبری مدرن فا.
Powered by Virtual Wave News CMS